Başak Burcu Özellikleri

Başak Burcu Özellikleri

Başak Burcu Genel Özellikleri

Başak burcu burçlar kuşağının altıncı burcudur ve hemen hemen her burçtan biraz özellik barındırmaktadır. Bu burcun en dikkat çekici özelliği ayrıntıcı, meraklı ve titiz olmasıdır. Mantığını en iyi şekilde kullanan bu burç, her türlü durum karşısında kolaylıkla çözüm üretebilir. Karar vermekte zorluk çekmez ve doğru olanı seçmeyi daima başarır. Hayatları dikkat üzerine kuruludur ve hiçbir zaman dikkatsiz hareket etmezler. Planlı ve programlı yaşamaktan hoşlanır. Hayatlarının her alanında ölçer, biçer ve değerlendirir. Karar almadan önce iyice düşünür ve doğru olanı seçer. Olumsuz durumların karşısında zorluk çekmez ve düzeltme gücü yüksektir. Takıntı seviyesine çıkabilecek kadar titiz ve detaycı olabilir. Bu davranışları kimi zaman insanları bıktıracak düzeyde olabilir ancak bu onların doğasında vardır.

Başak burcu insanları için dürüst olmak çok önemlidir. Bu burcun insanları her zaman doğru olanın peşindedir ve kimseyi kandırmak istemedikleri için herkesin de kendisi gibi doğrucu olmasını ister. Yalan söyleyen insandan nefret ederler. Uyuma önem verdiği için çevresindeki insanlarla da uyumu yakalamak için çabalar. Onların en fazla dikkat ettiği şey temizliktir. Odaları asla dağınık olmaz, dağınık olduğunda ise moralleri bozulur.

Yönetici gezegeni Merkür olan Başak burcu aklını çok iyi kullanır ve ruhsal durumları fazlasıyla yoğunluk gösterebilir. Karmaşıklık onlara göre değildir. Rahat ve huzurlu hayat sürdürmek ister. Burçlar kuşağının en fazla huzur ve mutluluk veren burcudur, tabi burcun olumsuz özellikleri ağır basmıyorsa. Burcun olumsuz özellikleri ağır basıyor ise, sürekli eleştiride bulunmaktan ve iğnelemekten hoşlanır. Genel olarak Başak burcu insanlarının ayakları yere sağlam basar. Çoğu, hayata erken yaşta atılır ve çalışmak ister. Toprak grubuna bağlı olmaları, sorumluluklarının fazlasıyla farkında olmalarını sağlar.

Başak burcu destek vericidir. Hayatında Başak burcu gibi bir insan olan kişiler asla kendini yalnız ve desteksiz hissetmez. İnsanlara güvenir ve insanların da kendisine güvenmesini ister. Başak burcu insanlarında yapmacık hareketler görmek mümkün değildir. Daima doğallıktan yanadır ve bu hareketleri ile insanların aklını başından rahatlıkla alabilir. Bir karar alması gerektiğinde bunu hızlı bir şekilde yapabilir ve herkesi şaşırtabilir. Başak burcu insanları asla karmaşık değildir. Her şeyi düz ve nettir. Onları çözmek ve anlamak kolaydır. Ne istediği, neyi istemediği gözlerinden okunabilir.

Başak burcu insanları sıcakkanlıdır. Kimseye karşı soğuk davranmaz. Yönetilmeye hazırdır ancak aşırıya kaçılmadığı sürece. Onun için kimse soğuk diyemez. İnsanlarla arasında görünmez duvarlar yoktur. Her insanın eşit ve saygı görmeyi hak ettiğine inanır. Başak burcu insanları ne kadar akıllı ve zeki olsa bile genel olarak duyguları ile hareket etmeyi tercih eder. Hislerine güvenir ve hisleri asla onu yanıltmaz. İçlerinde bitmek bilmeyen şefkat ve duygu vardır. Başak insanları kendilerindeki zayıf yönlerin farkındadır ve bunu ustalıkla kapatabilir. Bazı insanların ondan şüphelenmesinin sebebi, gizli ve eksik yönlerini iyi kapatıyor olmasından kaynaklanır.

Başak insanlarının hayatı ne çok hareketli ne de çok hareketsizdir. Orta seviyede, kimseye aşırı gelmeyecek şekilde yaşarlar. Planlı ve düzenli hareket etmeyi seviyor olsa bile zaman zaman istemedikleri durumlarla karşılaşabilir. Düzen ve plan arayışı, hayatlarının heyecansız olmasına neden olabilir. Dikkatli ve düzenli olmaları, hem kendisini hem de insanları sinirlendirecek düzeye çıkabilir. Başak insanları eleştirmeyi sever ancak insanların kendisini eleştirmesinden pek hoşlanmaz. Eleştirinin dozunu ayarlayamadıklarında insanları üzebilirler.

Başak burcu insanları genç yaşlarda biraz hareketli olsa bile ilerleyen yaşlarda daha oturaklı ve monoton bir hayata sahip olabilir. Kendilerine güvenleri azaldığı sürece daha fazla içlerine kapanabilirler. Özgüveni yüksek olan Başak burcu insanları neşeli, hareketli ve eğlenceli olabilir. Başak burcu insanları çalışmayı sevdiği için hayatının her döneminde iş yapma isteği vardır. Maddiyata çok fazla önem vermiyor olsalar bile sadece kendini güvende hissedecekleri kadar paraya sahip olmak isterler. Lüks hayat arzuları çok fazla değildir. Onlar huzur ve mutluluk ister.

Başak burcu insanları ailesine çok önem verir. Her zaman ailesi ile zaman geçirse bile asla şikayet etmez. Ailesinin yanında kendisini güvende ve huzur bulmuş gibi hisseder. Başak insanları geleneklerine bağlıdır ve onlar için çok fazla yenilikçi ve değişimci demek doğru olmayacaktır. Belirli düzenleri ve sınırları vardır, onun dışına çıkmayı pek tercih etmez. Arkadaş seçimlerini de bu kritere göre yapar. Kuralları olan, kurallarının dışına çıkmayan insanlarla iyi anlaşır. Başak burcu insanına her anlamda güvenebilir ve her türlü zorluğa beraber göğüs gerebilirsiniz.

İlginizi çekebilir : Günlük Burç
Başak Burcu Özellikleri